Difference between revisions of "Alfred Farrugia (bandmaster)"
Line 29: | Line 29: | ||
{| class="wikitable sortable mw-collapsible mw-collapsed" name="1st" | {| class="wikitable sortable mw-collapsible mw-collapsed" name="1st" | ||
|- | |- | ||
! No !! Marċi !! Banda !! | ! No !! Marċi !! Sena !! Banda !! | ||
|- | |- | ||
| 2013||[[ | {| class="wikitable" | ||
! No !! Marċi Brijuzi !! Sena !! Baned | |||
|- | |||
| 01 || DIVINA || 1980 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 02 || Blue Matador || 1982 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 03 || Sant Elijah || 1982 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 04 || Emmanuels' Anniversary || 1984 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 05 || Fireworks Group || 1984 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 06 || Stella D'Oro || 1986 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 07 || Wall of China || 1986 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 08 || Karmelitani Żrieraq || 1986 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 09 || Get On Parade || 1988 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 10 || Allegrija || 1988 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 11 || Gulzu l-Karjoka || 1988 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 12 || Ġawhra Żurrieqija || 1990 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 13 || Lill-Fundaturi || 1990 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 14 || Little Sebastian || 1990 || [[Soċjeta Filarmonika Maria Mater Gratiae]] [[Żabbar]] | |||
|- | |||
| 15 || The Hero || 1991 || Issued On Own Cassette - Personal Cassette | |||
|- | |||
| 16 || Rachell || 1991 || Issued On Own Cassette - Personal Cassette | |||
|- | |||
| 17 || Jum Ta' Ferħ || 1991 || Issued On Own Cassette - Personal Cassette | |||
|- | |||
| 18 || Belmar || 1991 || Issued On Own Cassette - Personal Cassette | |||
|- | |||
| 19 || Iż-Żurrieqija || 1991 || Issued On Own Cassette - Personal Cassette | |||
|- | |||
| 20 || Rossana || 1991 || [[Soċjeta Mużikali San Ġużepp]] [[Ħamrun]] | |||
|- | |||
| 21 || Innu Marc San Ġwann F.C. || 1991 || [[Għaqda Mużikali Madonna ta' Lourdes San Ġwann]] [[San Ġwann]] | |||
|- | |||
| 22 || Demm Karmelitan || 1992 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 23 || Padruna Universali || 1992 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 24 || L-iskultur Psaila || 1992 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 25 || Torjani || 1992 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 26 || Il-Majsi || 1992 || [[Soċjeta Filarmonika Maria Mater Gratiae]] [[Żabbar]] | |||
|- | |||
| 27 || Ole Reds! || 1993 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 28 || L-Aħwa Joseph u Francis Vella || 1994 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 29 || Mro. Carmelo Zammit (Lucky Star) || 1994 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 30 || CA NO PA || 1994 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 31 || Fallon u Andonia || 1994 || [[Soċjeta Filarmonika Maria Mater Gratiae]] [[Żabbar]] | |||
|- | |||
| 32 || 130 Sena Banda || 1995 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 33 || Egyptian Papyrus || 1996 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 34 || 131 Sena Banda || 1996 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 35 || Mauro u Elysienne || 1996 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 36 || Anthony || 1996 || [[Soċjetà Filarmonika King's Own]] [[Valletta]] | |||
|- | |||
| 37 || Innu Banda San Gużepp || 1996 || [[Soċjeta Mużikali San Ġużepp]] [[Ħal Kirkop]] | |||
|- | |||
| 38 || Ninu tal-Faħam || 1997 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 39 || Sylvikarm || 1998 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 40 || Palazzolo 1997 || 1998 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 41 || Marianne || 1998 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 42 || Villambroza Guż+B22eppina || 1999 || [[Soċjeta Mużikali San Ġużepp]] [[Ħamrun]] | |||
|- | |||
| 43 || Lill-Emigranti Karkarizi || 1999 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 44 || Mitt Sena Magħqudin || 2000 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 45 || Lill-Emigranti || 2000 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 46 || Prosperita` || 2000 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 47 || Bandiera Ġdida || 2001 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 48 || Lill-Kummissjoni Banda || 2002 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 49 || Tislima Lill-Maġġur Anthony Aquilina (with [[Victor Galea]]) || 2002 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 50 || 8 ta' Dicembru || 2002 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 51 || White Lily || 2003 || [[Għaqda Mużikali L'Isle Adam]] [[Rabat]] | |||
|- | |||
| 52 || Il-Koppla || 2003 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 53 || Rjallu || 2003 || [[Marija Assunta Band Club]] [[Il-Gudja]] | |||
|- | |||
| 54 || Faccata Kolossali || 2004 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 55 || Hbieb Ghal Dejjem (with [[Victor Galea]]) || 2004 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 56 || Klassi Ghalina || 2004 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 57 || Il-Kbar tar-Raħal || 2005 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 58 || Kola Ta' Marinton || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 59 || Festa Grandjuza (with [[Victor Galea]]) || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 60 || El Goleador || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 61 || Teatru Astra || 2006 || [[Soċjetà Filarmonika La Stella A.D. 1863]] [[Għawdex]] | |||
|- | |||
| 62 || The 7 Lions || 2007 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 63 || Flowers of Fire (with Mro. [[Mauro Farrugia]]) || 2008 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 64 || Patruna Universali || 2008 || [[Soċjeta Filarmonika Nicolo Isouard]] [[Mosta]] | |||
|- | |||
| 65 || Fireworks Honours 2007 || 2009 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 66 || Dominanti (with [[Victor Galea]]) || 2009 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 67 || 100 Anniversaries || 2009 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 68 || Koppla Maestuza || 2009 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 69 || In-Neputijiet ta' Toni Gasan || 2010 || [[Soċjeta Mużikali San Ġużepp]] [[Ħamrun]] | |||
|- | |||
| 70 || Iż-Żija Rose || 2010 || [[Għaqda Mużikali San Gabriel]] [[Balzan]] | |||
|- | |||
| 71 || Jeannelle || 2010 || [[Għaqda Madonna tal-Grazzja Banda San Mikiel Żabbar]] | |||
|- | |||
| 72 || The King's Jewel || 2011 || [[Soċjetà Filarmonika King's Own]] [[Valletta]] | |||
|- | |||
| 73 || Tereza || 2011 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 74 || 135 Sena Fostna (1876-2011) || 2011 || [[Soċjeta Mużikali Madonna tal-Ġilju]] [[Mqabba]] | |||
|- | |||
| 75 || La Battaglia di Gerba || 2012 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 76 || An Honourable President (with [[Victor Galea]]) || 2012 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 77 || Jeje || 2012 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 78 || Kaburi || 2012 || [[Għaqda Mużikali Imperial]] [[Mellieħa]] | |||
|- | |||
| 79 || Lilian || 2012 || [[Għaqda Mużikali Marija Annuzjata Ħal Tarxien A.D. 1862]] [[Tarxien]] | |||
|- | |||
| 80 || Charyl (Desert Caravan) || 2013 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 81 || Lill-Presidenti 1906-2013 || 2013 || [[Soċjeta Filarmonica La Vittoria A.D. 1907]] [[Mellieħa]] | |||
|- | |||
| 82 || Mal-Banda Magħqudin || 2013 || [[Marija Assunta Band Club]] [[Il-Gudja]] | |||
|- | |||
| 83 || Innu Lil San Bert || 2013 || MP3 [[San Vincenz De Paule]] [[Ħal-Luqa]] | |||
|- | |||
| 84 || 25 Sena Banda || 2014 || [[Għaqda Mużikali Marija Bambina Banda Vittorja]] [[Naxxar]] | |||
|- | |||
| 85 || Meravilja 125 || 2014 || [[Soċjeta Mużikali San Ġużepp]] [[Ħamrun]] | |||
|- | |||
| 86 || 150 Sena Banda Ewlenija || 2015 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 87 || Andrea (with [[Victor Galea]]) || 2015 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 88 || It-Tewmin Kyle u Bjorn || 2015 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 89 || 60 Sena Teatru Pandora || 2015 || [[Għaqda Banda Żejtun]] [[Żejtun]] | |||
|- | |||
| 90 || Nathaneal || 2015 || [[Duke of Connaught Own Band Club]] [[Birkirkara]] | |||
|- | |||
| 91 || Leopoldo || 2015 || [[Għaqda Mużikali Madonna ta' Lourdes San Ġwann]] [[San Ġwann]] | |||
|- | |||
| 92 || Innu ALP || 2015 || MP3 [[Paola]] | |||
|- | |||
| 93 || Innu Lill-Madonna Tal-Karmnu || 2015 || [[Parroċċa tal-Fgura]] [[Fgura]] | |||
|- | |||
| 94 || Snin ta' Glorja || 2015 || [[Renamed Gina]] | |||
|- | |||
| 95 || Gina || 2015 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 96 || Marċifest || 2016 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 97 || Lis-Sezzjoni Żgħażagħ Karmelitani || 2017 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 98 || Lill-Ammiraturi tal-Baned || 2017 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 99 || Fortituto Dei || 2019 || [[Għaqda Mużikali San Gabriel]] [[Balzan]] | |||
|- | |||
| 100 || Giuseppe || 2019 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 101 || Val D'Aosta || 2019 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 102 || Minn Surmast Għal Ieħor || 2020 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 103 || Marching In The City || 2021 || [[Soċjeta Filarmonika King's Own]] [[Valletta]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 03:00, 26 September 2023
Clean-up Needed
The text currently on this page needs further work. It was most likely imported or reproduced from a website associated with the subject of the page - possibly through a process involving far-from-perfect machine translation, often with awkward results. It is awaiting the attention of an experienced M3P editor, which could be you. It may be slightly out of date, or may need other elements taken care of appropriately, including proofreading or copy-editing for grammar and style.
The text on this page is in Maltese. Essential elements from it, if not the whole page, must be translated into English. The Maltese text that appears here needs to be migrated to the appropriate name space. This note is also intended to mark this page for the attention of M3P administrators and advanced editors who can act on it.
Mro. Alfred Farrugia A.(Mus.)L.C.M. twieled iż-Żurrieq fis-7 ta’ Lulju, 1960. Imwieled f’familja mużikali, beda jistudja l-mużika minn età żgħira ħafna ma’ missieru John li hu stess kien mużiċist magħruf.
Żijuh Mro. Joseph M. Bilocca kien influwenti ħafna biex tah ħjiel u pariri lejn id-direzzjoni. Fl-1973, Mro. Farrugia ngħaqad mal-Għaqda Karmelitana Banda Queen Victoria taż-Żurrieq bħala plejer tal-Althorn.
Fl-1976, studja l-Euphonium biex jieħu post il-irtirat Carmelo Sacco. Kompla l-istudji tiegħu tat-teorija mużikali ma’ Mro. Carmelo Pace u taħt it-tagħlim tiegħu kiseb l-A.(Mus.)L.C.M. Diploma fl-1982.
Fl-istess ħin, awto mgħallem, kiseb il-Grad 8 prattiku fl-Istudji Euphonium mill-A.B.R.S.M. Fl-1981, ingħaqad mal-Banda AFM g[al xi snin taħt id-direzzjoni tal-Mro. Anthony Chircop. Fl-1982, inħatar ukoll bħala Assistent Direttur u għalliem tal-mużika mal-Każin tal-Banda Queen Victoria AD 1865.
Wara xi snin, kompla jistudja t-teorija ma Mro. Ronnie Debattista, taħt it-tagħlim tiegħu, kiseb il-L.(Mus.) L.C.M. Diploma fl-1993. Fl-1991, inħatar bħala t-8 surmast tal-Każin tal-Banda Queen Victoria AD1865, wara Mro. Emmanuel Bugeja wara li rtira. Il-Banda kompliet is-suċċess kbir u l-kisbiet tagħha billi daqqet stili ġodda ta’ mużika li jvarjaw ir-repertorju mużikali taħt id-direzzjoni tiegħu, linja ta’ kunċerti kbar memorabbli u ambizzjużi f’diversi teatri prominenti, knejjes u swali tal-kunċerti lokalment u barra.
Fl-1 ta’ Ġunju 2016, huwa ngħata Ġieħ iż-Żurrieq mill-Kunsill taż-Żurrieq għall-inizjattiva tiegħu li jgħallem u jinkludi persunal bi bżonnijiet speċjali fil-banda u għall-kontribut tiegħu lejn it-tixrid tal-kultura mużikali lokalment u barra. Mill-2014, huwa rreġistrat bħala għalliem tal-mużika fl-Iskejjel Medji tal-Gvern. F’Jannar 2018, beda jagħmel parti minn The New Choral Singers bħala korista fis-sezzjoni tal-Bass. Sal-lum ikkompona ’l fuq minn 100 marċ tal-festi Maltin fi stili differenti, 14-il marċ funebri, 2 marċi purċissjonali, 2 Waltzes tal-Għid, Poeżija Sinfonika tal-Vittorji Victoria, Beatle Mania Medley, Cor Unum Suite, introitus F’ Jum il-Festa tal-Madonna. tal-Karmnu, Ceremonial Suite 2006, A Triumphant Impression prelude, President's Jubilee Rhapsody, 'L-Ewwel Banda Zurrieqija 150 Sena ta' Storja Kontinwa' Overture, Racconto Sinfonico Giubileo D'Argento u Ave Maria.
Ħafna mill-marċi tiegħu huma rrekordjati fuq diversi CDs. Carols from Malta / ‘Għanjiet tal-Milied minn Malta’ hija partikolari u CD unika rreġistrata fl-1996 li tinkludi diversi għanjiet tradizzjonali kollha rranġati minn Mro. Alfred Farrugia. Mro. Farrugia arrikkiet l-arkivji mużikali tal-Każin tal-Banda Queen Victoria taż-Żurrieq u ħafna każini tal-baned oħra madwar Malta, Għawdex u barra minn Malta b’ħafna arranġamenti oħra għal baned sinfoniċi, mużika ensemble u brass bands.
Kien ukoll Direttur għal xi snin tal-Każin Banda San Ġużepp ta’ Ħal Kirkop Soċjeta Mużikali San Ġużepp (Ħal Kirkop) u Għaqda Mużikali Marija Bambina, Banda Vittorja tan-Naxxar.
Huwa miżżewweġ lil Ġeorġina nee’ Mangion, u għandu żewġt itfal Mauro u Elysienne. Ibnu Mauro Farrugia li mexa fuq il-passi tiegħu fil-mużika.
Xogħlijiet tas-Surmast Alfred Farrugia
Marċi Brijużi
No | Marċi Brijużi | Sena | Baned: |
---|
No | Marċi | Sena | Banda |
---|