Difference between revisions of "Alfred Farrugia (bandmaster)"
Line 301: | Line 301: | ||
|- | |- | ||
| 14 || Phantasy || Farewell Phantasy || 2022 || [[Għaqda Karmelitana Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | | 14 || Phantasy || Farewell Phantasy || 2022 || [[Għaqda Karmelitana Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | ||
|- | |||
|} | |||
=== Arranġamenti għal Banda === | |||
{| class="wikitable sortable mw-collapsible mw-collapsed" name="1st" | |||
|- | |||
! No !! Xogħlijiet !! Arranġamenti għal Banda !! Sena !! Baned | |||
|- | |||
| 01 || Antifona || Flos Carmeli (Dr. P. Nani) || 2001 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 02 || Antifona || Flos Carmeli (Rev. M. D'Amato) || 2002 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 03 || Inno || O Gloriosa Virginum (Rev. M. D'Amato) || 2002 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 04 || Conertino || For Bb Baritone (Roger Thorne) || 2005 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 05 || Theme || Olympic Spirit ((J. Williams) || 2005 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 06 || Theme & Fanfare || Olympic Fanfare & Theme (J. Williams & L. Arnaud) (with M. Farrugia) || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 07 || Theme & Variations || Gentle Annie || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 08 || Medley || Scotland Forever || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 09 || Folk Tune || Highland Cathedral || 2006 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 10 || Danza || Floral Dance || 2007 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 11 || Kanzunetta || Broken Vow (L. Fabian & W. Afanasieff) || 2007 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 12 || Kanzunetta || You Raise Me Up (R. Lowland & B. Graham) || 2007 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 13 || Operatic Medley || Il Bello Dell'Opera || 2009 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 14 || Finale || Canto Alla Gioia || 2009 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 15 || Kanzunetta || Granada (A. Lara) || 2012 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 16 || Kanzunetta || March With Me ( Vangelis) || 2012 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 17 || Kanzunetta || Do You Hear The People Sing (C. M. Schonberg) || 2013 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 18 || Kanzunetta || Adagio (R. Giazotto) || 2013 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 19 || Chorus || Hallelujah from Messia (G.F. Handel) with Mauro Farrugia || 2015 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 20 || Medley || Medley of Maltese Songs || 2016 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 21 || Kanzunetta || Sway || 2016 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 22 || Kanzunetta || Sound of Silence || 2018 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 23 || Kanzunetta || You're The Voice || 2018 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 24 || Kanzunetta || Think of Me || 2019 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |||
| 25 || Aria || Habanera from Carmen || 2019 || [[Għaqda Karmelitana u Banda Queen Victoria]] [[Iż-Żurrieq]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 06:12, 26 September 2023
Clean-up Needed
The text currently on this page needs further work. It was most likely imported or reproduced from a website associated with the subject of the page - possibly through a process involving far-from-perfect machine translation, often with awkward results. It is awaiting the attention of an experienced M3P editor, which could be you. It may be slightly out of date, or may need other elements taken care of appropriately, including proofreading or copy-editing for grammar and style.
The text on this page is in Maltese. Essential elements from it, if not the whole page, must be translated into English. The Maltese text that appears here needs to be migrated to the appropriate name space. This note is also intended to mark this page for the attention of M3P administrators and advanced editors who can act on it.
Mro. Alfred Farrugia A.(Mus.)L.C.M. twieled iż-Żurrieq fis-7 ta’ Lulju, 1960. Imwieled f’familja mużikali, beda jistudja l-mużika minn età żgħira ħafna ma’ missieru John li hu stess kien mużiċist magħruf.
Żijuh Mro. Joseph M. Bilocca kien influwenti ħafna biex tah ħjiel u pariri lejn id-direzzjoni. Fl-1973, Mro. Farrugia ngħaqad mal-Għaqda Karmelitana Banda Queen Victoria taż-Żurrieq bħala plejer tal-Althorn.
Fl-1976, studja l-Euphonium biex jieħu post il-irtirat Carmelo Sacco. Kompla l-istudji tiegħu tat-teorija mużikali ma’ Mro. Carmelo Pace u taħt it-tagħlim tiegħu kiseb l-A.(Mus.)L.C.M. Diploma fl-1982.
Fl-istess ħin, awto mgħallem, kiseb il-Grad 8 prattiku fl-Istudji Euphonium mill-A.B.R.S.M. Fl-1981, ingħaqad mal-Banda AFM g[al xi snin taħt id-direzzjoni tal-Mro. Anthony Chircop. Fl-1982, inħatar ukoll bħala Assistent Direttur u għalliem tal-mużika mal-Każin tal-Banda Queen Victoria AD 1865.
Wara xi snin, kompla jistudja t-teorija ma Mro. Ronnie Debattista, taħt it-tagħlim tiegħu, kiseb il-L.(Mus.) L.C.M. Diploma fl-1993. Fl-1991, inħatar bħala t-8 surmast tal-Każin tal-Banda Queen Victoria AD1865, wara Mro. Emmanuel Bugeja wara li rtira. Il-Banda kompliet is-suċċess kbir u l-kisbiet tagħha billi daqqet stili ġodda ta’ mużika li jvarjaw ir-repertorju mużikali taħt id-direzzjoni tiegħu, linja ta’ kunċerti kbar memorabbli u ambizzjużi f’diversi teatri prominenti, knejjes u swali tal-kunċerti lokalment u barra.
Fl-1 ta’ Ġunju 2016, huwa ngħata Ġieħ iż-Żurrieq mill-Kunsill taż-Żurrieq għall-inizjattiva tiegħu li jgħallem u jinkludi persunal bi bżonnijiet speċjali fil-banda u għall-kontribut tiegħu lejn it-tixrid tal-kultura mużikali lokalment u barra. Mill-2014, huwa rreġistrat bħala għalliem tal-mużika fl-Iskejjel Medji tal-Gvern. F’Jannar 2018, beda jagħmel parti minn The New Choral Singers bħala korista fis-sezzjoni tal-Bass. Sal-lum ikkompona ’l fuq minn 100 marċ tal-festi Maltin fi stili differenti, 14-il marċ funebri, 2 marċi purċissjonali, 2 Waltzes tal-Għid, Poeżija Sinfonika tal-Vittorji Victoria, Beatle Mania Medley, Cor Unum Suite, introitus F’ Jum il-Festa tal-Madonna. tal-Karmnu, Ceremonial Suite 2006, A Triumphant Impression prelude, President's Jubilee Rhapsody, 'L-Ewwel Banda Zurrieqija 150 Sena ta' Storja Kontinwa' Overture, Racconto Sinfonico Giubileo D'Argento u Ave Maria.
Ħafna mill-marċi tiegħu huma rrekordjati fuq diversi CDs. Carols from Malta / ‘Għanjiet tal-Milied minn Malta’ hija partikolari u CD unika rreġistrata fl-1996 li tinkludi diversi għanjiet tradizzjonali kollha rranġati minn Mro. Alfred Farrugia. Mro. Farrugia arrikkiet l-arkivji mużikali tal-Każin tal-Banda Queen Victoria taż-Żurrieq u ħafna każini tal-baned oħra madwar Malta, Għawdex u barra minn Malta b’ħafna arranġamenti oħra għal baned sinfoniċi, mużika ensemble u brass bands.
Kien ukoll Direttur għal xi snin tal-Każin Banda San Ġużepp ta’ Ħal Kirkop Soċjeta Mużikali San Ġużepp (Ħal Kirkop) u Għaqda Mużikali Marija Bambina, Banda Vittorja tan-Naxxar.
Huwa miżżewweġ lil Ġeorġina nee’ Mangion, u għandu żewġt itfal Mauro u Elysienne. Ibnu Mauro Farrugia li mexa fuq il-passi tiegħu fil-mużika.