Difference between revisions of "Music Releases Cd's from Maltese & Gozitans Band Clubs in 2023"
Jump to navigation
Jump to search
(→Others) |
(→USB) |
||
(71 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
''' | '''Din hija lista ta' CDs u USB li ħarġu mill-Baned f'Malta u f' Għawdex matul is-sena 2023.''' | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
Line 5: | Line 5: | ||
! No !! Villages !! Band Clubs or Others !! Name of Cd's !! Date Issue !! Type | ! No !! Villages !! Band Clubs or Others !! Name of Cd's !! Date Issue !! Type | ||
|- | |- | ||
| 01||[[ | | 01||[[Valletta]]||[[Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||[[Festive Marches - Marċi Brijuzi - ta' Vincenzo Ciappara (2023) - Mis-Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||24.01.2019||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 02|| ||[[ | | 02||[[Valletta]]||[[Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||[[Festive Marches - Marċi Brijuzi - ta' Archibald Mizzi (2023) - Mis-Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||24.01.2019||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 03|| ||[[ | | 03||[[Valletta]]||[[Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||[[Festive Marches - Marċi Brijuzi - ta' sena 1998 (2023) - Mis-Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||24.01.2019||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 04||[[ | | 04||[[Rabat]]||[[Pawlu Chetcuti ċ-Ċosi]],[[Għaqda Mużikali L'Isle Adam]]||[[Festive Marches - Marċi Brijużi - Qalb Ġużeppina - Marċi Brijużi mill-Pinna ta' Pawlu Chetcuti (2023)]]||12.03.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 05||[[ | | 05||[[Birżebbuġia]]||[[Soċjeta Filarmonika San Pietru Banda Birżebbuġa]]||[[Festive Marches - Marċi Brijużi - (2023)]]||27.03.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 06||[[ | | 06||[[Sliema]]||[[Soċjeta Filarmonika Sliema]]||[[Marċi Brijuzi - Fl-Okkażjoni tal-100 Sena mit-Twaqqif tas-Soċjeta' Filarmonika Sliema (1923 -2023)]]||26.04.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 07||[[ | | 07||[[Ħaż-Żebbuġ]]||[[Każin San Ġużepp u Banda de Rohan]]||[[Każin San Ġużepp u Banda De Rohan - Marċi Brijużi (2023)]]||01.05.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 08||[[ | | 08||[[Ħaż-Żebbuġ]]||[[12th May Band and Social Club]]||[[Marċi Brijużi - Marċi Brijużi (2023) - Banda 12th May]]||07.05.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 09||[[ | | 09||[[iż-Żurrieq]]||[[Għaqda Karmelitana Banda Queen Victoria]]||[[Marċi Popolari (2023) - Għaqda Karmelitana Banda Queen Victoria]]||07.06.2023||Marċi Brijużi (Cd Doppju) | ||
|- | |- | ||
| 10||[[ | | 10||[[Ħal Qormi]]||[[Għaqda Mużikali San Ġorġ Martri]]||[[Festive Marches - Marċi Brijużi - 130 Sena ta' Storja Glorjuża - Għaqda Mużikali San Ġorġ Martri (2023)]]||14.06.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 11||[[Paola]]|| | | 11||[[Paola]]||[[Soċjetà Filarmonika G.M. Fra Antoine de Paule (Banda Kristu Re)]]||[[Festive Marches - Marċi Brijuzi 2023 - Mis-Soċjetà Filarmonika G.M. Fra Antoine de Paule (Banda Kristu Re) (2023)]]||19.06.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 12||[[ | | 12||[[Victoria]] ([[Gozo]])||[[Soċjetà Filarmonika La Stella A.D. 1863]]||[[Festive Marches - Marċi Brijużi - Festa San Ġorġ (2023) (Vol.38)]]|| .06.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 13||[[ | | 13||[[Għajnsielem]] ([[Gozo]])||[[Għaqda Mużikali San Ġużepp (Għajnsielem)]]||[[Santa Casa - Sett ta' Marċi Brijużi f'għeluq l-ewwel Ċentinarju mill-Proklamazzjoni tal-Verġni ta' Loreto bħala l-Patruna tal-Avjazzjoni u f'għeluq it-tieni Ċentinarju mill-bini tal-Knisja l-Qadima u l-wasla tal-Kwadru Titulari (2023)]]||04.08.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |- | ||
| 14||[[ | | 14||[[Ħaż-Żabbar]])||[[Għaqda Madonna tal-Grazzja Banda San Mikiel Żabbar]]||[[Festive Marches - Marċi Brijuzi - Is-Sena Tagħna 140 Sena (2023) - Mill-Għaqda Madonna tal-Grazzja Banda San Mikiel, Żabbar (2023)]]||10.09.2023||Marċi Brijużi | ||
|- | |||
| 15||[[Qrendi]])||Sgt.[[Gordon Mayer]]||[[Maltese Military Marches (2023)]]||10.12.2023||Marċi Militari Maltin | |||
|- | |||
|} | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |- | ||
! No !! Villages !! Band Clubs or Others !! Name of Cd's !! Date Issue !! Type | |||
|- | |- | ||
| | | 01||[[Iż-Żejtun]]||Mro.[[Robert Magro]]||[[Funeral Marches - Marċi Funebri - Ecce Mater Tua (2023) - Marċi ta' Robert Magro (2023)]]||07.02.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 02||[[Paola]]||[[Soċjetà Filarmonika G.M. Fra Antoine de Paule (Banda Kristu Re)]]||[[Funeral Marches - Marċi Funebri - Eternita' (2023) (Vol.20) - Mis-Soċjeta Filarmonika Fra Antoine De Paule, Banda Kristu Re (2023)]]||28.02.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 03||[[Il-Gżira]]||Mro. [[George Debono]]||[[Min-Niket Għas-Sliem (2023) - 75 Sena Anniversaju - Għaqda Mużikali Mount Carmel Gżira]]||05.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 04||[[Valletta]]||[[Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||[[Minn Pinna ta' Mro. Vincenzo Ciappara]]||17.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 05||[[Valletta]]||[[Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||[[L-Ewwel Cassette tas-Società fl-1986]]||17.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 06||[[Valletta]]||[[Società Filarmonica Nazionale La Valette]]||[[Ġabra ta' Marċi funebri popolari tas-Società mill-Arkivju]]||17.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 07||[[Ħal-Qormi]]||[[Soċjeta Filarmonika Pinto Banda San Sebastjan]]||[[La Voce Sul Calvario - Marċi Funebri ta' Mro. Carmelo Scicluna Surmast Direttur tas-Soċjeta' 1920-1927 u 1935-1943]]||22.03.2023||Marċi u Innijiet Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 08||[[Valletta]]||[[Soċjeta Filarmonika King's Own]]||[[Marċi Funebri (2023) Mis-Soċjeta Filarmonika King's Own]]||25.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 09||[[Ħal Għaxaq]]||[[Għaqda Mużikali Santa Marija A.D. 1873]]||[[Marċi Funebri 2023 - Għaqda Mużikali Santa Marija A.D. 1873 ]]||26.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | | 10||[[Birżebbuġia]]||[[Soċjeta Filarmonika San Pietru Banda Birżebbuġa]]||[[Funeral Marches - Marċi Funebri - (2023)]]||27.03.2023||Marċi Funebri | ||
|- | |- | ||
| | |} | ||
==USB== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! No !! Villages !! Band Clubs or Others !! Name of USB's !! Date Issue !! Type | |||
|- | |||
| 01||[[Ħal Qormi]]||[[Għaqda Mużikali San Ġorġ Martri]]||[[60 Marċ Brijuż Mill-Arkivju - (1983-1984),(1985-1986),(1987-1988),(1989-1990),(1991-1992),(1993-1994), u 12 il-Marċ Brijuż ġdid (2023-2024), u 7 Innijiet Ġorġjani]]||14.06.2023||Marċi Brijużi | |||
|- | |||
| 02||[[Naxxar]]||[[Għaqda Mużikali Marija Bambina, Banda Vittorja]]||[[Għanjiet Tal-Milied mill-Banda tal-iSkola tal-Mużika George Vella]]||10.12.2023||Għanjiet tal-Milied | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 64: | Line 79: | ||
! No !! Villages !! Band Clubs or Others !! Name of Cd's !! Date Issue !! Type | ! No !! Villages !! Band Clubs or Others !! Name of Cd's !! Date Issue !! Type | ||
|- | |- | ||
| 01||[[Żejtun]]||[[Għaqda Banda Żejtun]]||[[Nostalija Karnivaleska - Marċi Grottestki (Vol.01) (2023)]]||07.02.2023|| | | 01||[[Żejtun]]||[[Għaqda Banda Żejtun]]||[[Nostalija Karnivaleska - Marċi Grottestki (Vol.01) (2023) - Mill-Għaqda Banda Żejtun ]]||07.02.2023||Mużika għal Karnival | ||
|- | |||
| 02||[[Birżebbuġia]]||[[Soċjeta Filarmonika San Pietru Banda Birżebbuġa]]||[[Hymmis Marches - Innijiet - (2023)]]||27.03.2023||Innijiet | |||
|- | |||
| 03||[[Birżebbuġia]]||[[Soċjeta Filarmonika San Pietru Banda Birżebbuġa]]||[[Oratorio - Divo Petro - Oratorju - Divo Petro - (2023)]]||27.03.2023 | |||
||Oratorju | |||
|- | |||
| 04||[[Ħal Għaxaq]]||[[Għaqda Mużikali Santa Marija A.D. 1873]]||[[Hymmis Marches - Mat-Tislim u d-Daqq ta' Trombi MMXXIII - 150 Sena 1873 - 2023 - Għaqda Mużikali Santa Marija A.D. 1873]]||06.08.2023||Innijiet | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Working Lists]] | [[Category:Working Lists]] | ||
[[Category:2023 in Malta]] | |||
[[Category:CDs released by band clubs in Malta & Gozo by year]] | |||
[[Category:2023 CD releases by band clubs in Malta|*]] |
Latest revision as of 05:21, 29 December 2023
Din hija lista ta' CDs u USB li ħarġu mill-Baned f'Malta u f' Għawdex matul is-sena 2023.
USB
No | Villages | Band Clubs or Others | Name of USB's | Date Issue | Type |
---|---|---|---|---|---|
01 | Ħal Qormi | Għaqda Mużikali San Ġorġ Martri | 60 Marċ Brijuż Mill-Arkivju - (1983-1984),(1985-1986),(1987-1988),(1989-1990),(1991-1992),(1993-1994), u 12 il-Marċ Brijuż ġdid (2023-2024), u 7 Innijiet Ġorġjani | 14.06.2023 | Marċi Brijużi |
02 | Naxxar | Għaqda Mużikali Marija Bambina, Banda Vittorja | Għanjiet Tal-Milied mill-Banda tal-iSkola tal-Mużika George Vella | 10.12.2023 | Għanjiet tal-Milied |
Oħrajn
No | Villages | Band Clubs or Others | Name of Cd's | Date Issue | Type |
---|---|---|---|---|---|
01 | Żejtun | Għaqda Banda Żejtun | Nostalija Karnivaleska - Marċi Grottestki (Vol.01) (2023) - Mill-Għaqda Banda Żejtun | 07.02.2023 | Mużika għal Karnival |
02 | Birżebbuġia | Soċjeta Filarmonika San Pietru Banda Birżebbuġa | Hymmis Marches - Innijiet - (2023) | 27.03.2023 | Innijiet |
03 | Birżebbuġia | Soċjeta Filarmonika San Pietru Banda Birżebbuġa | Oratorio - Divo Petro - Oratorju - Divo Petro - (2023) | 27.03.2023 | Oratorju |
04 | Ħal Għaxaq | Għaqda Mużikali Santa Marija A.D. 1873 | Hymmis Marches - Mat-Tislim u d-Daqq ta' Trombi MMXXIII - 150 Sena 1873 - 2023 - Għaqda Mużikali Santa Marija A.D. 1873 | 06.08.2023 | Innijiet |